Meggyőződésem szerint az egészséges életmód része a megfelelő táplálkozás, a rendszeres testmozgás, és az is, hogy lelkileg-mentálisan jól legyünk.
Nem tartom ugyanis egészségesnek, ha nem vagy a helyeden, ha krónikus stresszel küzdesz, ha haragot vagy más negatív indulatot hurcolsz magaddal, vagy hozott sérülések mérgeznek.
Hogy lehet jól lenni mentálisan?
A coaching, a pszichológia és más segítő szakemberek nagyon sokat tudnak segíteni ezekben a lelki terhekben, ugyanakkor ámulattal fedezem fel, hogy az Istennel való kapcsolat helyreállásával a gyógyulás és békesség szintén bekövetkezhet.
Itt nehéz elkülöníteni a vallásosságot, ennek külső jegyeit, ráadásul mindenki tud példákat hozni arra, amikor a vallás nevében emberek úgy cselekszenek, ami miatt sokan „valláskárosulttá” váltak, egy torz képük alakult ki Istenről, és amiről a keresztény hit szól.
Ha benned is inkább negatív érzések jönnek elő, szívesen beszélgetek erről is elfogulatlanul, őszinte érdeklődéssel Irántad!
Tartom magam ahhoz mégis, hogy Isten egy szeretetkapcsolatot szeretne helyreállítani az emberrel, Veled.
Ha ezt megérted:
- elkezd gyógyulni az önértékelésed, hiszen ő mérhetetlenül értékesnek tart Téged!
- a megbocsátás átélésével képes leszel te is megbocsátani és bocsánatot kérni, így helyreállnak kapcsolataid
- célt és értelmet nyer az életed, ha addig nem találtad meg ezt
- lelki ajándékokat kapsz vagy veszel észre, amiket használva új dimenziók nyílhatnak meg számodra
- az aggodalom, stressz helyét átveszi az a békesség, amit az jelent: nem vagy egyedül! Isten maga áll melléd, nem azt ígérve, hogy elkerül minden baj, hanem hogy veled lesz. Sőt, egy gyülekezet közössége is támogatni tud az utadon.
- ami a nem hívő embereknek a meditáció, az a hívőknek a csendesség – elmerülni az Ige olvasásában, az imádságban. A meditáció egy értelmezés szerint kapcsolódás, önmagunkhoz vagy egy felsőbb hatalomhoz; a keresztények ismerik azt, akihez kapcsolódnak, hiszen ő is ismer minket, ő alkotott. Ez hatalmas erőforrást jelent a mindennapokban.
Nem is biztos, hogy minden eszembe jutott arról a hívő életről, amit magam is megélek nap mint nap, 15 éves korom óta.
Azt is tudom, önmagában a templomba járás vagy Bibliaolvasás nem csodaszer.
Ahhoz, hogy önismereti felfedezésekkel, valódi átalakulással is járjon, néha kell segítség, és kell hozzá bátorság is.
Hiszen minden változás nehéz, fájdalmas is lehet, és mi félünk ettől. Van, aki emiatt sosem meri mélyebbre engedni magát ezeken a területeken, vagy annyira sebzett, hogy szükséges valaki, aki kíséri és támogatja ebben.
Érdemes a megfelelő szakembert megtalálni ehhez!
Ha hívő vagy, az is fontos lehet, hogy a másik értse ezt a „nyelvet” és amit számodra a hit jelent.
Azt is kiemelném, hogy a coachingon mindenbe annyira megyünk bele, amennyire Te engeded. Így ha a hit, vallás nem része a témádnak, az életednek, én nem fogom előhozni. A beszélgetések akkor is nagyon sokat lendítenek az életeden, ha egyáltalán nem kerül elő, miben hiszel, vagy épp miben nem.
Milyen egy coaching? Olvass róla itt>>
Saját történetem, ahogy elindult a gyógyulás
Emlékszem, már két gyermekünk volt, amikor egy nyári táborban előjött a család, egy imaséta témája volt. Az utolsó napig nem mentem le erre, mert mélyen belül tudtam, hogy fájni fog, de azt is, sajnálni fogom, ha nem teszem meg.
11 évesen vesztettem el édesapámat váratlanul, ennek az eltemetett gyásza ott szakadt fel bennem – és indult el a gyógyulás. Ennek az átélése volt talán az első meghatározó lépés abban a folyamatban, ami azóta is zajlik bennem, amihez persze már a képzéseim, a különböző célzott olvasmányok is hozzásegítettek. Azt sem titkolom, hogy magam is igénybe veszek segítséget, ha elakadok, mert tudom, így sokkal hatékonyabban lehet szembenézni önmagammal.
[…] szempontból az ima egy olyan erőforrás, ami a vallásos egyének életében a lelki egészség fenntartásában, megőrzésében kiemelt szerepet kap, nem véletlen, hogy a pszichológia is egyre inkább […]