Keresztényként leginkább a lelkünkkel foglalkozunk, ami teljesen természetes. Azonban mi a helyzet a testtel? Vajon fontos-e, hogy nézünk ki, mennyire vigyázunk rá?
Egyrészt jól tudjuk, hogy testünk „romlandó”, nem tart ki örökké. Az öregedés bele van kódolva, akármennyire szeretnénk megtartani fiatalságunkat krémekkel, beavatkozásokkal stb., nem lehetséges ezt bármeddig meghosszabbítani.
Meddig „egészséges” a testünkkel való törődés? Hiszen a külsőségeket a Biblia is elítéli, nem? A belső, a lelki ember számít!
„Vagy nem tudjátok, hogy testetek a bennetek levő Szentlélek temploma, akit Istentől kaptatok, és ezért nem a magatokéi vagytok? Mert áron vétettetek meg: dicsőítsétek tehát Istent testetekben!”
1 Korinthus 6, 19-20
Azt gondolom, ahogy az életvitelünk, gondolkozásunk, szavaink és tetteink egyaránt megmutatják másoknak, milyen hívők vagyunk, a testünk mindennek az eszköze. A testünket használva tudunk gondolkodni, beszélni, menni és tenni.
Fontos tehát, milyen „kondiban” vagyunk… Testünk csodálatosan van megalkotva, illik megtisztelni az alkotót azzal, hogy vigyázunk rá és megbecsüljük!
Ám hol az egészséges határ? Amikor a túlzásba vitt testi egészség hajszolása már a lelki élet rovására megy?
Nem foglalnék állást, hiszen annyi minden lehet az életünkben, ami ugyanúgy túlzássá válhat. Valójában minden dolog, amit JÓ-nak kaptunk, ha túlzásba visszük, ártani fog. Egyénileg kell megtalálni azt az egyensúlyt, ami Számodra elégséges, egyensúlyt jelent a lelki és testi figyelemben. Ráadásul időről időre változhat a körülmények, élethelyzet függvényében, mikor mire kerül nagyobb hangsúly.
Vajon miért akarjunk egészségesen élni?
Én magam azt is észrevettem a gondolkozásomban, hogy néha mintha alkut akarnék kötni: ha mindent megteszek azért, hogy egészségesen éljek, cserébe biztos nem leszek beteg. Ilyen garanciát nem tudok adni senkinek.
Ellenben ahogy természetes, hogy vigyázunk a teremtett világra, hogy gondoskodunk a családunkról, ugyanilyen természetes lehet, hogy a saját lelkünkről és testünkről is gondoskodunk – és nem úgy, hogy kényeztetve édességgel tömjük.
Nem arra bátorítalak tehát, hogy sanyargasd magad, se arra, hogy mindent áldozz fel a fantasztikus külsőért.
De őszintén nézz szembe azzal, ahogy most vagy: vajon elhanyagolod-e Isten csodálatos alkotását, vagy tükrözi azt a szépséget, amit kaptál?
Lehet, hogy nem vagy hívő, mégis elolvastad a gondolataimat – köszönöm!
A coaching során nem feltétel vagy kizáró ok, ha valaki keresztény vagy nem, a beszélgetés témáiba szabadon hozhatod be a hitet, ha szeretnéd, vagy ha nem, akkor én magam sem fogom említeni.
A tested így is, úgy is egyedi, megérdemli, hogy törődj vele!
Ráadásul ha támogatást kérsz az életmódváltásodhoz tőlem, a lelki életed számos területét is érintjük!
Hiszen az életmódváltás, az egészséges életvitel a lélek és a test együttes eredménye és munkája, nincs egyik a másik nélkül.