életmódváltás

A motiváció, mint üzemanyag: téged mi hajt?

motiváció

Képzeld el, hogy új konyhát álmodsz meg magadnak. Valamiért elkezd foglalkoztatni a dolog: lehet, hogy már nagyon kopott a régi, nem férsz el benne, vagy láttál másnál egy nagyon szépet… majd elindulsz nézelődni, színeket, elrendezést választasz, megtervezed, akár még egy program meg is mutatja neked, hogy fog kinézni.

Ha megvan rá az anyagi fedezeted is, szerinted mennyire biztos, hogy el is fog készülni?

Amiért belevágunk egy változtatásba – a motiváció

  1. most nem jó a jelen helyzet
  2. látsz magad előtt egy vágyott, új, jobbat ígérő állapotot

Vajon belekezdesz-e, ha nem tudod, pontosan milyen lesz? Ha nem tudod, miből fogod kifizetni? Ha ezer dolgod van és senki sincs, aki segítsen? 

Gondolom érted mindet átvitt értelemben is: ha szeretnél életmódot váltani, de nem látod tisztán a célt magad előtt, ha nem tudod elképzelni, milyen lesz az életed utána, nem leszel kitartó, hiszen nem vagy motivált rá.
Ha nincs rá „fedezeted”, vagyis le/ki vagy merülve, ha ennél fontosabb terhek húznak, nem fog menni!
Ha mindent neked kell csinálni a életedben, senki sem támogat, nagyon nehezen fog menni!

A tervezés  nélkülözhetetlen!

És még nem ejtettünk szót az érzelmekről, gondolatokról, amik visszahúznak. Például megtervezed a konyhát, megvan a pénz is rá, de nem kezdesz bele, mert úgyis el lesz rontva; biztos jó ötlet ez, jó még a régi is; mi van, ha…

Ha nagyon figyelsz befelé, elcsípheted magadban ezeket a gátló gondolatokat. Bátran írd fel őket, mert a szembenézés segít, hogy racionális választ tudj adni rájuk.

Életmódváltásnál példák lehetnek: úgysem tudok lefogyni, vagy ha mégis, vissza fog jönni; én ilyen alkat vagyok; nekem nincs akaraterőm; nem vagyok kitartó; nem fogom bírni a futást/bringázást/sétát/tornát… 

Ezek a gondolatok és a társuló érzések, mint a kudarc, félelem, szorongás mind múltbéli tapasztalatokból jön. Vagy ilyeneket mondogattak neked és elhitted, vagy párszor tényleg nekifutottál, de valami hiányzott.

Vajon elhiszed-e, hogy lehetséges?

Derítsük ki! Már egyetlen beszélgetés során ráébredhetsz  gátló tényezőkre, ezáltal továbblendülhetsz a holtponton.

Akár online is, kattints és válassz egy megfelelő időpontot:

Kereki Kriszta
Tudom, hogy képes vagy rá!

1 Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük